НОВИНИ

Поки Обама мовчить про Нагірний Карабах, Путін діє — Atlantic Council

Державний секретар США Джон Керрі також проігнорував важливість ескалації конфлікту.

Бездіяльність Сполучених Штатів під час відновлення бойових дій у Нагірному Карабасі допомагає Владіміру Путіну відновити міжнародну репутацію Росії. Про це пише у публікації Метью Брайза, експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council.

«Сполучені Штати були явно бездіяльними під час останньої кризи у сепаратистському регіоні Азербайджану — Нагірному Карабасі. Білий дім досі не виступив із заявою щодо цього безпрецедентного спалаху насильства. Заява Держсекретаря США Джона Керрі, опублікована 2-го квітня, є рядовим осудом насильства і закликом до відновлення режиму припинення вогню, який міг би бути застосовним до будь-якої з численних попередніх ескалацій», — ідеться у публікації вашингтонського аналітичного центру.

Метью Брайза зауважує, що такий підхід не має жодних шансів на врегулювання конфлікту. У публікації також зазначається, що немає інформації про те, що Керрі контактував із міністром закордонних справ Айзебарджану Ельмаром Мамед'яровим та його вірменьським колегою Едвардом Налбандяном. «Єдина ознака того, що Керрі хоч якось звернув увагу на конфлікт, — це його телефонна розмова із Сєргєєм Лавровим, що відбулась 4 квітня», — пише автор.

Експерт Atlantic Council також зазначає, що під час зустрічі Мінської групи у Відні, що відбулась 2-го квітня — на піку збройного протистояння — також було лише видано заяву із цього приводу, яка була настільки ж схожою на знеболююче, як і заява Керрі, — жодним чином не боролась із суттю проблеми.

У той самий час, зазначає Брайза, Путін та Лавров діяли активно. Путін багато разів говорив по телефону зі своїми колегами із Айзебарджану та Вірменії, а Міноборони Росії перебувало у тісному контакті із міністерствами оборони цих країн. 

У публікації наголошується на тому, що Росія може використати свою активну участь у вирішенні цього конфлікту, аби частково відреставрувати свою міжнародну репутацію, зруйновану війною в Україні. І бездіяльність США Путіну тільки допомагає досягнути цієї мети.

Нагадаємо, 5 квітня у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі оголошений режим припинення вогню. Активні бойові дії тривали з 3 квітня. Вірменія і Азербайджан поклали один на одного відповідальність за загострення конфлікту.

Армія невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки визнала загибель 20 своїх військових в результаті бойових дій. Азербайджанська армія оцінює свої втрати в 16 чоловік убитими. Обидві сторони конфлікту також повідомили про загибель мирних жителів під обстрілами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.