НОВИНИ

Держдеп США про референдум у Нідерландах: Ми розчаровані результатом голосування

Водночас у США заявили, що поважають погляди нідерландців.

США розчаровані рішенням підданих Нідерландів на референдумі відкинути угоду про асоціацію між ЄС і Україною. Про це заявив в четвер, 7 квітня, представник Держдепу Марк Тонер.

«Ми засмучені результатом голосування, але поважаємо погляди нідерландців, а також – політичні процеси в їхній країні», – сказав він на брифінгу у Вашингтоні.

Він підкреслив, що тільки уряд Нідерландів має вирішувати, що слід робити з урахуванням результатів референдуму, який мав консультативний характер.

«Це – внутрішнє політичне питання», – зазначив Тонер.

Представник Держдепу нагадав, що США раніше заявляли, що вважають угоду про асоціацію ЄС з Україною вигідним Вашингтону, Києву та ЄС.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За попередніми результатами, загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%, а показник явки – 32,2%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент Євроради Дональд Туск заявив, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС наразі продовжує діяти, а також зазначив, що необхідно дочекатися офіційних висновків уряду Нідерландів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.