НОВИНИ

Ян Бжезінський: Адміністрація Обами могла більше допомагати Україні, Польщі та країнам Балтії

Нині питання в тому, чи збільшуватиме вона допомогу, активізуватиме дії, робитиме військові кроки, необхідні для реального стримування Росії, протягом цього року й надалі.

Адміністрацієя президента США Барака Обами могла б робити більше в царині безпеки, допомагати Україні, Польщі та країнам Балтії в посиленні захисту. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловив старший науковий співробітник Центру міжнародної безпеки Брента Сковкрофта (Вашингтон) Ян Бжезінський.

«Я багато в чому не погоджуюся з Адміністрацією Обами: вона могла б робити більше в царині безпеки, допомагати Україні, Польщі та країнам Балтії в посиленні захисту. Але не бачу, щоб Білий дім пом’якшував позицію щодо Росії. Сім років ця Адміністрація трималася за політику перезавантаження відносин із Москвою, але зрештою, схоже, зрозуміла провал. І усвідомлює це тепер», – сказав він.

Нині, за словами Бжезінського, питання в тому, чи збільшуватиме вона допомогу, активізуватиме дії, робитиме військові кроки, необхідні для реального стримування Росії, протягом цього року й надалі.

Довідка: Ян Бжезінський є керівником Brzezinski Group, яка займається стратегічним консультуванням та інформуванням державних і комерційних клієнтів. До Атлантичної ради приєднався після понад двох десятків років роботи на різних посадах у Міністерстві оборони та Конгресі США. Основні сфери діяльності: розширення і стратегія НАТО, присутність Альянсу на Балканах, у Середземноморському регіоні, Афганістані та Іраку, реформа структури командування; безпекові інтереси США в Європі, Росії, на Кавказі та в Центральній Азії.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.