НОВИНИ

У владі Нідерландів назвали терміни реагування на результати референдуму щодо України

На це потрібні тижні, а не дні.

На проведення консультацій між урядом та парламентом Нідерландів та всередині ЄС стосовно реагування на результати референдуму стосовно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС необхідні тижні. Про це заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Ми будемо йти крок за кроком. Після обговорення результатів в уряді, ми подискутуємо з парламентом і нашими європейськими партнерами. Ми не пошкодуємо часу для цього. Про цес займе не дні, а тижні», – написав Рютте.

Водночас Рютте повторив уже оголошену ним тезу про те, що уряд не може проігнорувати результати референдуму після переконливої перемоги опонентів асоціації.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За попередніми результатами, загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%, а показник явки – 32,2%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що референдум не зупинить євроінтеграцію України. Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, у свою чергу, зазначив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує нового обговорення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.