НОВИНИ

Катастрофа у Мексиканській затоці: Суд США остаточно затвердив рекордний штраф британській нафтовій компанії

Це найбільші виплати, пов'язані з боротьбою із забрудненням навколишнього середовища в американській історії

Суд в Новому Орлеані 4 квітня остаточно затвердив угоду між владою США і британською нафтовою компанією BP, згідно з якою концерн виплатить $20,8 млрд як компенсацію збитку за розлив нафти в Мексиканській затоці в 2010 році. Про це пише The Guardian.

У міністерстві юстиції США відзначили, що це найбільші виплати, пов'язані з боротьбою із забрудненням навколишнього середовища в американській історії, а також рекордна компенсація, виплачена однією організацією. Мін'юст висловив задоволення рішенням суду.

Штраф BP врегулює цивільні позови з боку федерального уряду США ($5,5 млрд), п'яти штатів і різних місцевих органів влади у зв'язку з аварією 2010 року на платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці. Компанія зобов'язана виплатити всю суму впродовж 16 років.

Рішення новоорлеанского суду не стало сюрпризом для ринків: про суму врегулювання було відомо вже давно, через неї BP зафіксувала рекордний збиток в $6,5 млрд за підсумками 2015 року та оголосила в лютому про скорочення 7 тис. робочих місць. У зв'язку з цим ADR компанії практично не відреагували на новини.

У цілому BP оцінювала свої витрати в зв'язку з аварією більш ніж в $53 млрд.

Нагадаємо, 20 квітня 2010 в Мексиканській затоці стався вибух на нафтовій вишці, що спровокував найбільшу екологічну катастрофу в історії США. Нафта забруднила понад 1000 км узбережжя штатів Луїзіана, Міссісіпі, Алабама та Флорида. Більше тисячі видів птахів, морських тварин та риб загинули.

На думку організації Greenpeace, наслідки нафтової аварії у Мексиканській затоці відчуватимуться ще довго.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.