НОВИНИ

Томенко подав позов до ВАСУ у справі щодо позбавлення мандату

У позовній заяві йдеться про визнання неправомірними та скасування рішення з’їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

Микола Томенко направив до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) позов щодо позбавлення його мандату. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Томенка.

Як зазначається, зокрема, у позовній заяві йдеться про визнання неправомірними та скасування рішення ХІІ позачергового з’їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" № 8-ПД від 25 березня 2016 року "Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка".

"Микола Томенко як позивач звертає увагу на те, що згідно з ч. 5 ст. 81 Конституції України "у разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що даною нормою Основного Закону встановлюється обов’язкова передумова дострокового припинення повноважень народного депутата у зв’язку з його виходом із фракції - наявність закону. За відсутності відповідного закону рішення з’їзду партії є недостатньою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата.

"Ми розуміємо, що у даному випадку мова йде про тривалий судовий процес, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини... ми переконані, що рішення Європейського суду буде на нашу користь", - зазначив він.

Нагадаємо, 25 березня партійний з'їзд «Блоку Петра Порошенка Солідарність» прийняв рішення про дострокове припинення депутатських повноважень парламентарів Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які раніше покинули лави однойменної фракції.

28 березня ЦВК визнала обраними замість Томенка і Фірсова Олександра Бригинця та Дмитра Білоцерківця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.