НОВИНИ

Міноборони заплатить за харчування для армії на 610 млн грн дорожче через масову відмову переможців електронних торгів

У результаті перемогу здобули компанії, які у ЗМІ пов’язують з екс-регіоналами.

Чотири компанії уклали контракти з Міністерством оборони на послуги з харчування для військових до кінця року на суму 2,20 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», передажи «Наші гроші».

Електронні торги у системі «ProZorro» пройшли 1 березня. Найдешевші пропозиції на суму 1,61 млрд грн. подали ТОВ «Статпостач», ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Сава», ТОВ «Валета С», ТОВ «Час Мрій» і ТОВ «Військторг».

Згодом фірми відмовилися від участі в переговорній процедурі, а за ними – ще по 5-17 учасників(перелік нижче). Вони мотивували це зміною тарифів на енергоносії, неможливістю надання послуг за такою ціною або взагалі не надали пояснень.

Відтак угоди були укладені з фірмами, чиї пропозиції загалом були на 0,61 млрд грн. дорожче від найдешевших.

Відтак найбільший підряд отримало ТОВ «Геус-Груп», чиї заявки були найдорожчими. Компанія годуватиме військових у десяти областях України за 815,29 млн грн.

Із цієї суми 410,43 млн грн. припало на Дніпропетровську й Запорізьку, а 404,86 млн грн. – на Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську та Волинську обл.

Фірма одесита Аркадія Генкіна і донеччанина Олександра Саєнка зайняла в пулі харчувальників армії нішу ТОВ «Адмет груп», пов’язаного з оточенням екс-нардепа Юрія Іванющенка (див. Скандальні годувальники солдатів-2/2. «Генерал-Єнакіївські»). Вони мають офіси в одному бізнес-центрі, від них до Міноборони ходять одні й ті самі представники.

ТОВ «Візит» замовили харчування солдатів у шести областях за 681,61 млн грн.: Київська обл. –280,82 млн грн., Житомирська, Чернігівська, Полтавська, Сумська та Черкаська обл. – 400,79 млн грн.

Компанія належить Ірині Кут і Олені Березюк – дружині Руслана Березюка, екс-депутата Білоцерківської райради від Партії регіонів. У січні 2015 року начальника управління тилу та логістики Нацгвардії Святослава Манжуру затримали при отриманні хабара у 232 тис грн. від Руслана Березюка. Але за грати жоден з них не потрапив.

ТОВ «Авіка» отримає 357,47 млн грн. за харчування військових у Харківській, Луганській та Донецькій обл.

Фірма у 2004-2008 роках брала участь в експерименті з впровадження аутсорсингу в армійському харчуванні. Пізніше її потіснила група фірм, пов’язаних з Михайлом Єжелем, який був головним інспектором, а згодом і очолив Міністерство оборони. Засновницею «Авіки» є Наталя Дишук з Дніпропетровська, а керівником – Ірина Гетман.

Ще 345,50 млн грн. дадуть ТОВ «Артек-Союз» за послуги в Одеській, Миколаївській та Херсонській обл.

Фірма була зареєстрована в Криму, а після анексії півострова переїхала до Одеси і продовжила вигравати армійські тендери. Нині вона записана на Євдокію Колесник, директором є Олександр Сердюк.

Крім того, за даними «ProZorro», закупівля послуг для Кіровоградської та Вінницької обл. не відбуласячерез дискваліфікацію всіх учасників після їх відмов. Проте у «ВДЗ» є оголошення про акцепт 24 березня заявки ТОВ «Транс Логістик Центр» на 126,30 млн грн.

Фірми, які відмовилися від переговорів принаймні після одних торгів:

ПП «Збалансоване харчування»

ПП «Інтера»

ТОВ «Авіка»

ТОВ «Арта Груп»

ТОВ «Валета С»

ТОВ «Візит»

ТОВ «Військторг»

ТОВ «ВКФ «Сава»

ТОВ «Імпел Гріффін Груп»

ТОВ «Латоріца-ТЕМП»

ТОВ «Науково-виробнича фірма «Істок-Днепр»

ТОВ «Ольмира»

ТОВ «Пирятинський делікатес»

ТОВ «Продвсесвіт»

ТОВ «Регіональна кейтерингова компанія»

ТОВ «Ректан»

ТОВ «Статпостач»

ТОВ «Транс Логістик Центр»

ТОВ «Укрпродакорд»

Як повідомлялося, у січні велика міжнародна компанія перемогла на електронному аукціоні з постачання продуктів для ЗСУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.