НОВИНИ

Ми повинні зберегти силу та єдність НАТО — Дуда

Польський президент під час виступу у Вашингтоні зазначив, що за теперішніх обставин у Східній Європі — і конкретно Польщі — потрібно більше військ, техніки та інфраструктури Альянсу.

У середу, 30 березня, президент Польщі Анджей Дуда, під час виступу перед експертами Atlantic Council i CEPA у Вашингтоні заявив, що потрібно зберегти силу та єдність НАТО, адже кожна країна-член Альянсу є і реципієнтом, і провайдером колективної безпеки.

«Поляки та американці говорять одним і тим самим голосом про більшість проблем, з якими стикаємося. Ми горді бути членами НАТО… У нас одна мета: ми повинні зберегти силу та єдність НАТО. Ми розуміємо, що кожна країна-член НАТО є і реципієнтом, і провайдером колективної безпеки», — сказав він.

Дуда також зауважив, що Польща — одна із небагатьох європейських країн, що виділяють 2% ВВП на військові потреби і нагадав, що у Східній Європі — і конкретно Польщі — потрібно більше військ, техніки та інфраструктури НАТО.

«Ми повинні бути впевнені в тому, що наші збройні сили — ефективні, сучасні та можуть відбити будь-яку агресію», — пояснив Дуда.

Президент Польщі звернув увагу на важливість подій у Східній Європі. «Посилення безпеки на східному фронті повинно стати спільним завданням усіх країн, що під загрозою з боку Росії. Польща дуже відповідально ставиться до своїх обов'язків стосовно захисту повітряного простору Балтії та східного кордону НАТО», — зауважив Дуда і додав, що немає безпеки, яка базується на нехтуванні інтересами менших держав.

Також польський президент згадав проблему, пов’язану з Росією. «Ми не намагаємося ні ізолювати Росію, ані повернутись до холодної війни. Але діалог із Росією може відбуватись лише тоді, коли вона поважатиме [міжнародні] закони», — сказав Дуда. «Усі загрози сучасній безпеці мають одне джерело: порушення людської гідності та міжнародних законів. Тому потрібно вводити санкції проти всіх країн, що ці закони порушують», — наголосив президент Польщі. 

Крім того Дуда зауважив, що Європа в жодному разі не повинна вести нормальний бізнес із Росією. Він наголосив на тому, що будь-який рух у цьому напрямку може початись тільки після повернення Криму до України. Що ж до Донбасу, єдиний вихід із конфлікту Дуда вбачає у послідовному виконанні Мінську-2. «Але не можна обманюватись: саме Росія саботує виконання мінських домовленостей», — наголосив польський президент.

Нагадаємо, президенти України і Польщі Петро Порошенко та Анджей Дуда проведуть двосторонні переговори 1 квітня у Вашингтоні під час саміту з ядерної безпеки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.