НОВИНИ

В Укренерго розповіли, як швидко Україна може відновити подачу електроенергії в Крим

Уже всі пошкоджені опори ЛЕП відновлені, але поки безпосередньо на кордоні з Кримом розрізані.

Україна в разі досягнення відповідних домовленостей може впродовж кількох годин відновити подачу електроенергії до окупованого Криму по трьох відповідних лініях електропередач напругою 330 кВ. Про це повідомив в.о. глави НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

За його словами, всі пошкоджені опори ЛЕП відновлені, але поки безпосередньо на кордоні з Кримом розрізані. У той же час для їх підключення знадобиться лише кілька годин.

"Ці (три лінії ЛЕП 330 кВ – ред.) вже повністю відновлені, всі пошкоджені опори і дроти замінені, але шлейфи на анкерно-кутових опорах, наближених до адмінкордону Автономної республіки Крим, розрізані", - сказав Ковальчук.

Він нагадав, що "Укренерго" спільно з "Херсонобленерго" наразі проводять роботи з переведення четвертої лінії електропередач "Каховська-Титан", по якій також можна передавати до Криму електроенергію на напругу 150 кВ з 220 кв.

За словами Ковальчука, це є тимчасовим рішенням для забезпечення надійності передачі електроенергії в Херсонській області до завершення будівництва підстанції 330/150 кВ "Аквілон" в кінці 2017 року.

"Укренерго" завершить роботи з переведення лінії до меншу напругу до 1 червня, "Херсонобленерго" - до 15 червня 2016 року.

Читайте також: Порошенко назвав умову, за якої Україна готова постачати електроенергію у Крим

Як повідомлялося, електропостачання Криму з України припинили 30 грудня, коли впала одна з опор ЛЕП "Каховська-Титан". Згодом лінію відновили, але вона досі знеструмлена, оскільки контракти на постачання енергії на півострів завершилися 1 січня 2016 року. Тому Новий рік без світла зустрів майже кожен четвертий кримчанин.

Також нагадаємо, в окупованому Криму продовжили режим надзвичайної ситуації до 1 травня через енергодефіцит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.