НОВИНИ

Аваков: Ядром нової коаліції є дві фракції

За словами Авакова, наразі тривають активні переговори стосовно нової колації.

На думку міністра внутрішніх справ, ядром майбутньої коаліції є фракції «Народний фронт» та Блок Петра Порошенка. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю Еспресо.TV.

«Тому якщо є взаємопоборювання між двома позиціями, є механізм вирішення – дострокові вибори. Якщо ці дві найбільші політичні сили мають волю врахувати точки зору кожного і виходити на спільну роботу, буде коаліція в Раді, будуть реформи», – переконаний Аваков.

Однак, за його словами, в зв’язку з ти, що Народний фронт та БПП мають разом лише 216 голосів, то має бути третя фракція.

«Радикальна партії, "Самопоміч", "Батьківщина" – хтось з трьох може ухвалити рішення. Коли є 226 з трьох, до цього можна додавати індивідуальне членство. У всіх інших випадках – не можна. Ми не можемо собі дозволити створювати коаліцію а-ля Янукович, вербуючи "тушками". Так не можна. І це принципове питання. Ми допускаємо індивідуальне членство лише після того, як, згідно з Конституцією, буде 226 голосів у складі фракцій», – зауважив він.

За словами Авакова, наразі тривають активні переговори стосовно нової коаліції.

Читайте також: У новому уряді Яценюка першим віце-прем’єром стане Яресько – Аваков

«Формат політичних переговорів дуже різноманітний. І йдуть найрізноманітніші форми консультацій. Активну участь беруть і лідери фракцій, і лідери політичних сил, і президент, і прем’єр. Ці розмови є», – зауважив він.

«Я сьогодні готовий допустити, що Радикальна партія Олега Ляшка або "Батьківщина" Юлії Тимошенко допускають входження у коаліцію. Ми маємо ясну позицію "Самопомочі", яка заявила, що не бачить перспектив у цьому. Але ці дві партії можуть. Якщо більше двох – то є варіант стійкої коаліції», –  переконаний Аваков.

Також, за словами очільника МВС, під час переговорів кожна партія оцінює, що вона хоче отримати взамін або хоче отримати позицію.

«Для нас, які мають позицію прем’єра, низки міністрів, дуже важливо, щоб процес реформ, який почався, не обірвався. Ми не проголосуємо за будь-якого прем’єра, за будь-який склад уряду, за будь-яку коаліцію.  Для нас є принципове обмеження. Якщо ми бачимо, що ці люди готові підтримати той пакет реформ, який нас влаштовує, ми за них проголосуємо. Якщо ні, Народний фронт не буде входити до такої коаліції. Немає жодного сенсу тримати владу і триматися коаліції, яка не реалізовує свою мету», – резюмував він.

Нагадаємо, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.

Згодом у пресі поширили чутки про можливе призначення на посаду прем’єр-міністра Наталії Яресько. Пізніше почалося обговорення у ЗМІ кандидатури Гройсмана на посаду голови уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.