НОВИНИ

У переговорах із Росією є прогрес по Сирії та Україні — Джон Керрі

Державний секретар США налаштований оптимістично після переговорів у Москві.

Державний секретар США Джон Керрі 23 березня прибув до Москви з дводенним візитом для проведення переговорів щодо зміцнення перемир'я в Сирії та врегулювання конфлікту на Донбасі. Про результати переговорів повідомляють західні ЗМІ.

«Росія повинна буде сама вирішити, яким чином вона допомагатиме Асадові приймати правильні рішення, але сьогодні ми домовилися про посилення спроб пришвидшити рух політичного процесу», — цитує Джона Керрі видання Reuters. «Я вірю, що Росія готова брати активну участь у цьому процесі — і всі ми спробуємо вплинути на президента Асада, аби той прийняв правильні рішення і запустив процес політичної трансформації», — додав Держсекретар США.

Як повідомляє  видання The New York Times, Джон Керрі зауважив, що «ставка Росії на уряд Асада є вищою, ніж на будь-яку іншу країну протягом довгих років». Видання також наголошує на тому, що сирійським питанням Росія намагалась прорвати міжнародну політичну ізоляцію, у яку потрапила через дії в Україні, і, зважаючи на те, що це був вже третій візит Джона Керрі до Москви за останні 10 місяців, їй це вдалося.

Голова МЗС Росії Сєргєй Лавров, втім, був обережнішим у висловлюваннях. Як повідомляє Reuters, на прес-конференції після переговорів не уточнював, чи готова Росія чинити тиск на сирійського президента. «Процес політичної трансформації повинен закінчитись погодженням сирійців у тому, якою вони хочуть бачити свою країну у майбутньому», — сказав Лавров.

Втім, і Керрі, і Лавров сказали, що США та Росія продовжуватимуть підтримувати перемир'я і стримуватимуть спроби сторін захоплювати нові території. Країни також збільшать об'єми надання гуманітарної допомоги Сирії.

Хоч більша частина порядку денного була присвячена Сирії, вдалось Джону Керрі та Владіміру Путіну поговорити і про Україну. 

Зокрема, Керрі вів розмову про ув'язнення Надії Савченко — він засудив вирок, який російський суд виніс українській льотчиці у вівторок. The New York Times повідомляють, що Путін наголосив та тому, що до цього питання можна буде повернутись у майбутньому.

Reuters також повідомляє, що під час переговорів сторони обговорили спільну роботу над вирішенням конфлікту на Донбасі — наразі головним завданням є повна реалізація Мінських домовленостей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.