НОВИНИ

В Україні відрахували двох студентів через використання фальшивих сертифікатів ЗНО при вступі

У ГПУ розповіли, що посадові особи УЦОЯО в 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів ЗНО окремих осіб.

Із українських вишів відрахували двох студентів, які використовували підроблені сертифікаті про результати зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

"Ініційовано питання про відрахування конкретних осіб у зв'язку з використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО. ... За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за результатами розгляду матеріалів Генеральної прокуратури України вже відраховані двоє студентів", - йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі розповіли, що посадові особи Українського центру оцінювання якості освіти в 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів ЗНО окремих осіб і присвоєння коштів центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).

"Завищені результати ЗНО надавали замовникам незаконні переваги в доступі до вищої освіти, отриманні нагород (медалей) і безпідставної оплати навчання за бюджетні кошти", - поінформували у відомстві.

У Генпрокуратурі нагадали, що згідно з пунктом 5 розділу XXІ наказу МОН України 15.10.2014 № 1172 "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році" надання недостовірних відомостей про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для відрахування студента.

Нагадаємо, 21 липня ГПУ під час обшуку вилучила докази корупції чиновників Міносвіти, а СБУ виявила факти несанкціонованого втручання у реєстр ЗНО.

У серпні МВС отримало доступ до оригіналів сертифікаційних робіт 23-х абітурієнтів, заради яких були сфальсифіковані результати ЗНО. 

У листопаді Генеральна прокуратура України спрямувала ректорам низки університетів листи про необхідність відрахування студентів, які вступили на основі підроблених сертифікатів про результати ЗНО.