НОВИНИ

У Росії знизився рівень довіри до Путіна – соціологи

Також у Росії стало менше симпатиків Путіна.

Кількість росіян, які виразили симпатію та довіру президенту Росії Владіміру Путіну, знизилася на 7% і 10% відповідно. Про це свідчать результати опитування «Левада-центру», проведені в лютому-березні 2016 року.

У коментарі до результатів соціологи зазначили, що рейтинг Путіна повертається до «докримських» часів.

Респондентам задавали питання «Якими словами ви могли б позначити своє ставлення до Володимира Путіна?». У березні цього року «симпатією» своє ставлення назвали 30% опитаних, проти 37% роком раніше. Крім того, за останній рік зменшилася кількість росіян, які довіряють президенту. «Повністю довіряють» президенту 21% росіян, «скоріше довіряють» - 52%, «скоріше не довіряють» - 14%. Відповідні цифри минулого року - 26%, 57%, 14%. Таким чином, кількість тих, хто довіряє в сумі знизилося на 10%. «Нічого поганого» про президента не можуть сказати 30%. Кількість людей, які ставляться до президента з «захопленням» знизилося з 10% до 8%.

Однак кількість людей з «нейтральним або байдужим» ставленням до Путіна збільшилася з 10% до 15%. «Настороженим і вичікувальним» назвали своє ставлення 8% опитаних, роком раніше так висловлювалися 5% росіян.

Також соціологи запитували у росіян, що привертає їх в особистості президента. 33% відповіли, що Путін - досвідчений політик (роком раніше так говорили 40% опитаних). 31% росіян назвали Путіна «енергійною, рішучою, вольовою» людиною (аналогічна цифра минулого року - 41%). «Далекоглядним політиком» Путіна назвали 21% росіян, у березні 2015 року так відповідали 23%. Кількість росіян, які вважають Путіна «справжнім лідером, який здатен повести за собою людей», за рік знизилася з 25% до 20%.

Читайте також: Каспаров: Визначити реальний рейтинг Путіна майже неможливо

Зовнішню політику президента в березні 2016 року підтримують 22% опитаних проти 16% рік тому. Крім того, 25% росіян (проти 23% роком раніше) вважають, що Путін «захищає державні інтереси».

Серед тих, кому не подобається Володимир Путін, 17% вважають, що він пов'язаний з корумпованими політиками, ще 17% вважають, що президент «пов'язаний з великим капіталом». 11% вважають, що президенту «чужі інтереси народу», 6% говорять, що Путін не справляється з керівництвом країною.

Проте, 65% росіян говорять, що хотіли б, щоб Володимир Путін був обраний на пост президента знову. Рік тому так висловлювалися 57% опитаних. При цьому 22% в березні 2016 року хотіли б бачити на посаді президента іншу людину. У лютому 2015 роки так висловлювалися 25% росіян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.