НОВИНИ

Росія виставила Україні штрафні відсотки по "боргу Януковича"

Позивач вважає, що штрафний відсоток повинен нараховуватися за ставкою 5% або 8%, чи з альтернативної ставки, якщо вирішить суд.

Борг України перед Росією за облігаціями на 3 млрд доларів на 20 березня разом із відсотками становить 3,137 млрд дол. Це випливає з позову до України, поданого в інтересах Росії компанією The Law Debenture Trust Corp. в англійський суд.

У позові йдеться, що 21 грудня 2015 року, коли настав строк погашення паперів, Україна не виплатила 3,075 млрд доларів, в результаті чого порушила договір довірчого управління (Trust deed) з The Law Debenture Trust, умови позики і агентську угоду з Citibank як платіжним агентом і реєстродержателем.

"Внаслідок відмови України платити повірений (трасті) і Міністерство фінансів РФ (як єдиний власник паперів) зазнали збитків, які потрібно оцінити, включаючи невиплачені 3,075 млрд дол., штрафні відсотки, а також різноманітні інші витрати із захисту своїх прав у рамках випуску облігацій", - йдеться в позові.

Читайте також: Стало відомо, коли набуде чинності мораторій на на виплату "боргу Януковича"

Позивач вважає, що штрафний відсоток повинен нараховуватися за ставкою 8% (законодавчо встановлена ставка боргу, визнаного в судовому рішенні) або за ставкою 5% (як в умовах паперів), або з альтернативної ставки, якщо вирішить суд.

У позовній заяві повідомляється, що станом на 16 лютого, коли був поданий позов, Україна була винна Росії 3 млрд 114 млн 633 тис. доларів (при ставці 8%) або 3 млрд 99 млн 771 тис. доларів (за ставкою 5%). При цьому позивач просить суд призначити додаткову компенсацію на користь Росії понад суму боргу та накопичених відсотків.

Позов був поданий у Високий суд Англії, розглядати його буде новий підрозділ Financial List, який спеціалізується на британських і міжнародних спорах, що стосуються цінних паперів, деривативів, валютних і товарних ринків.

Перше рішення спеціалізований суд виніс у січні 2016 року. Інтереси номінального позивача - трасті представляє Norton Rose Fulbright, Мінфіну Росії - Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, а Україна найняла для захисту лос-анджелеське Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan.

Нагадаємо, Україна повідомила Високий суд Англії про свій намір оскаржувати усі позовні вимоги РФ щодо боргу в 3 млрд доларів. Раніше прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв повідомив, що готується позов щодо стягнення боргу в 3 млрд доларів з України і що, на думку Росії шанси виграти дуже високі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.