НОВИНИ

Суд стягнув із екс-радника Януковича 310 млн грн заборгованості по кредиту

Клімов виступав поручителем.

Приморський районний суд Одеси рішенням від 16 березня 2016 року стягнув з екс-радника Віктора Януковича Леоніда Клімова на користь Національного банку суму заборгованості за кредитним договором про надання стабілізаційного кредиту ПАТ "Імексбанк" на загальну суму 309 млн 850,67 тис. грн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

"Також зазначеним рішенням з Клімова Л. М. на користь Національного банку стягнуто суму сплаченого судового збору в розмірі 4,6 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, суд задовольнив заяву Національного банку, наклавши арешт на житловий будинок та квартиру в Одесі, автомобілі марки "Мерседес", паркомісця в Одесі, що належать Клімову. Крім того, арештовано акції декількох компаній, у тому числі ФК "Чорноморець", щодо яких Клімов є кінцевим бенефіціарним власником.

"Договір про надання стабілізаційного кредиту між Національним банком та банком укладений 28 листопада 2014 року. Поручителем за кредитом виступав Клімов Л. М., однак свої зобов'язання банк та поручитель не виконали", - додали в Нацбанку.

Національний банк 26 січня 2015 року прийняв рішення про віднесення "Імексбанку" до категорії неплатоспроможних у зв'язку з незадовільним фінансовим станом. Крім того, Національний банк виявив операції, проведені всупереч вимогам регулятора, а також з порушенням нормативно-правових актів. Зокрема, це стосувалося дострокового повернення субординованого боргу, що призвело до зменшення капіталу та суттєвого погіршення стану його ліквідності. 21 травня 2015 року у банку відкликано банківську ліцензію.

"Імексбанк" був заснований в 1994 році. Станом 1 січня 2015 року його провідним акціонером був Леонід Клімов, олігарх, екс-член Партії Регіонів, екс-радник Віктора Януковича (36,7917%).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.