НОВИНИ

Amnesty International зробила заяву щодо заборони діяльності Меджлісу в окупованому Криму

У правозахисній організації наголосили на необхідності зняти з Меджлісу тавро «екстремістської організації» і припинити переслідування.

Закриття Меджлісу в окупованому Росією Криму стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади. Про це йдеться у заяві Міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

«Найбільше від репресивної політики де-факто влади Криму страждає кримськотатарська громада. Її публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень. Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар», – заявила директорка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Читайте також: В ООН відреагували на судовий процес в окупованому Криму щодо заборони Меджлісу

У правозахисній організації наголошують на необхідності зняти з Меджлісу тавро «екстремістської організації» і припинити переслідування тих, хто має відмінні від окупаційної влади в Криму погляди.

«Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є “екстремістською організацією”, необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, у Криму триває суд, що розпочався на вимогу підконтрольного Росії прокурора Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.