НОВИНИ

Денис Казанський: Для України реалізація «плану Медведчука» щодо Донбасу є однозначним кроком назад

За словами журналіста, втілення в життя наміру поставити Бойко та Ахметова очільниками «ДНР» і «ЛНР» робить марними й Революцію гідності, й усі жертви після неї.

Для України реалізація «плану Медведчука», який передбачає, що одіозні Юрій Бойко та Рінат Ахметов повернуться на Донбас і стануть фактичними очільниками «ДНР» і «ЛНР» замість Захарченка та Плотницького є однозначним кроком назад. Про це пише журналіст «Тижня» Денис Казанський.

«Для України реалізація «плану Медведчука» є однозначним кроком назад, у часи Януковича, а тому робить марними й Революцію гідності, й усі жертви після неї. Достатньо згадати, до яких наслідків призводили спроби влади піти на поступки бойовикам і внести в Конституцію зручні для них зміни, щоб зрозуміти, чим здатен обернутися реванш регіоналів», – пише він.

Водночас Казанський зазначає, що, на щастя, Україна не Росія, тож можна бути впевненим, що опозиційні до президента Петра Порошенка сили блокуватимуть «план Медведчука» ще на початкових стадіях реалізації, навіть якщо президент усе-таки зважиться на цю авантюру.

Однак, за його словами, малоймовірно й те, що Порошенко зацікавлений знову вручати путівку в політику Ахметову та Бойку, адже передача Донбасу під управління олігархів і дальша його реінтеграція в правове поле України означатимуть миттєве посилення конкурентів. А ще такий жест назавжди обрушить рейтинг самого Порошенка й цілком може підштовхнути країну до хаосу. І це президентові навряд чи потрібно.

Утім, пише Казанський, на Донбасі теж ніщо не віщує швидкого повернення Україні окупованих територій.

«У школи ОРДіЛО зараз активно завозять російські підручники, «податкове законодавство» «ЛНР» і «ДНР» підганяють під російське, а практично в усіх «міністерствах» псевдореспублік нині працюють куратори та менеджери з РФ, які поступово перебудовують роботу місцевих органів і структур на новий, російський лад. Усе це якось не відповідає розмовам про швидке повернення Донбасу й, навпаки, засвідчує протилежні плани супротивника. Тож навряд чи варто говорити про друге пришестя Ахметова як про близьке майбутнє», – наголошує журналіст.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.