НОВИНИ

У керівництві СММ ОБСЄ заперечили можливість існування «сірої зони» на Донбасі

Мінськими угодами передбачена тільки лінія розмежування сторін.

У Мінських угодах немає поняття «сіра зона», а передбачено тільки ліфнію розмежування сторін, а також заборонено переміщення позиції ближче до лінії зіткнення. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Олександр Хуг у четвер, 17 березня, під час включення по Skype з Ясинуватої на Донеччині.

«Хочу чітко заявити, що не існує «сірої зони», Мінські угоди цього не передбачають. Є тільки лінія розмежування, яка вказана у Мінських угодах та узгоджена обома сторонами», - сказав він.

Хуг нагадав, що згідно з Мінськими домовленостями, сторонам заборонено переміщення своїх позицій.

«Чим ближче розташовані позиції тієї чи іншої сторони до лінії розмежування, тим більше шансів на те, що знову виникнуть насильницькі дії», – зазначив він.

Перший заступник голови СММ заявив про необґрунтованість заяв у ЗМІ і політичних коментарів про те, що місія нібито «мовчки підбурює» і провокує насильство на Донбасі.

Як повідомлялося, наприкінці лютого у відповідь на постійні провокації окупаційних сил та для убезпечення власних підрозділів, сили АТО зайняли промислову зону Авдіївки, неподалік Ясинуватої, не перетнувши лінію розмежування на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.