НОВИНИ

Зафіксовано факти конфіскації паспортів громадян України російськими прикордонниками в окупованому Криму

Паспорти конфісковують під час перетину адміністративної межі між Кримом та Херсонщиною.

Прикордонники повідомили про факти конфіскації окупантами паспортів громадян України, які перетинають адміністративну межу між окупованим Кримом та Херсонською областю. Про це повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

«Учора в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» прикордонники Херсонського загону виявили громадянина України, який прямував на материкову частину. При собі житель Львівщини замість паспортного документа мав лише його ксерокопію. Як з’ясувалося, дійсний документ у нашого співвітчизника вилучили російські окупаційні служби. Зі слів українця, їм не сподобалась категорія печатки на другій віковій фотокартці в паспорті. Протримавши чоловіка більше доби його документ вилучили, натомість прикордонники ФСБ Росії йому вручили ксерокопію та склали на чоловіка документи про адміністративне правопорушення. Тож громадянину довелось повертатись на материкову частину України», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, прикордонники зазначили, що подібні випадки не є поодинокими.

«Нещодавно російські окупанти вилучили український паспорт під час поїздки до тимчасово окупованої території АР Крим у громадянки України. Мотивували вони це тим, що жінка живе на материковій частині України, а прописку має кримську і повинна була чи зареєструватись за новим місцем, чи замінити паспорт на російський. Так само на неї наклали адміністративний штраф, надали відповідну постанову та ксерокопію паспорта. В обох випадках громадяни нашої країни були пропущені співробітниками Держприкордонслужби України на материкову частину  України», - додали у повідомленні.

Як повідомлялося, Росія перестала пропускати зареєстрований в Україні транспорт через КПП в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.