НОВИНИ

Македонія повністю перекрила «балканський маршрут» для мігрантів

Країна заборонила прохід біженців своєю територією у відповідь на рішення сусідніх держав обмежити доступ шукачів притулку.

Македонія повністю закрила кордон для мігрантів після того, як Словенія, Хорватія та Сербія оголосили посилення обмежень на в'їзд біженців. Про це повідомляє македонська поліція в середу, 9 березня.

Тисячі мігрантів перебувають на грецькій стороні кордону з Македонією, очікуючи дозволу продовжити рух «балканським маршрутом» в напрямку Західної Європи. Раніше Македонія дозволяла невеликій кількості сирійців та іракців перетинати контрольно-пропускні пункти, але тепер припинила робити це після введення більш жорсткої міграційної політики країнами-сусідами.

«Ми повністю закрили кордон», - повідомив представник поліції на умовах анонімності. За інформацією македонського МВС, жоден мігрант не потрапив до країни з Греції 8 березня. «Македонія діятиме відповідно до рішень, прийнятих іншими країнами на балканському маршруті», - заявив представник МВС.

Словенія, Хорватія та Сербія заявили 8 березня про намір введення нових обмежень на в'їзд для мігрантів.

Близько 1000 мігрантів залишаються в скрутному становищі в таборі біженців на македонській стороні сербського кордону. В той же час, більш ніж 400 осіб опинилися в пастці на «нічийній землі» між Сербією та Македонією. Вони відмовляються повернутися до Македонії та не мають дозволу перетинати кордон Сербії.

Нагадаємо, 29 лютого македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією. Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії. Того ж дня в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у свою чергу відреагувала на заяву грецького уряду, звернувшись із закликом до європейських країн не закривати свої кордони. На думку лідера ФРН, закриття кордону залишить Грецію один на один з мігрантами, що занурить країну в хаос.

Вже 1 березня Македонія пригрозила перекрити «балканський маршрут» для біженців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.