НОВИНИ

Заборона Меджлісу відкриє окупантам шлях до репресій двох тисяч кримських татар – Чубаров

Йдеться про найактивніших членів кримськотатарського співтовариства.

У разі заборони «судом» окупаційної адміністрації у Криму діяльності Меджлісу кримськотатарського народу близько двох тисяч активних людей кримськотатарського співтовариства можуть вважатися терористами. Про це в четвер на брифінгу в Києві за підсумками засідання Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров.

«Те, що відбувається сьогодні на території тимчасово окупованого Криму, неправомірно. Всі дії щодо Меджлісу кримськотатарського народу ми оцінюємо як дії злочинні, незаконні», – заявив Чубаров.

За його словами, «заборона Меджлісу кримськотатарського народу свідчитиме про те, що буде відкрито шлях до репресій дуже багатьох людей – найактивніших членів кримськотатарського співтовариства, оскільки Меджліс – є найвищий виконавчий орган Курултаю (національного з’їзду), який обирається Курултаєм».

Як пояснив Чубаров, у структурі Меджлісу більш як 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами. «А це більше двох тисяч людей. І вони одночасно можуть бути проголошені екстремістами, якщо не терористами. Така ситуація», – відзначив глава Меджлісу.

На його думку, незаконні дії окупаційної адміністрації у Криму триватимуть доти, поки «ми, Україна, не відновимо свій суверенітет над частиною своєї території».

«Життя в Криму настільки складне і в умовах контролю Росії ми постійно будемо допомагати людям, але кардинальне рішення – за поверненням Криму до складу України», – підсумував Чубаров.

Читайте також: В ООН відреагували на судовий процес в окупованому Криму щодо заборони Меджлісу

Нагадаємо, 3 березня в Криму відбулося перше засідання суду на вимогу підконтрольного Росії прокурора Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.