НОВИНИ

Голова МЗС Литви: Біженці в ЄС використовуються у дискусії щодо України як зброя в руках агресора

Лінас Лінкявічюс зазначив, що конфлікти в Україні та Сирії різні, але обидва вони «зав’язані на одному, скажімо так, діячі»

Проблеми з біженцями в Європі не сильно впливають на єдність в українському питанні, але мігранти використовуються у цій дискусії як зброя в руках агресора. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Тижню» розповів міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

«Я не бачу якихось безпосередніх великих впливів. Але біженці використовуються у тій дискусії як зброя в руках агресора. Це правда. Те, що Росія зараз робить у Сирії, ще збільшує потік біженців, що також є певною зброєю проти стабільності та єдності. Усі ми сподіваємося, що вдасться втілити в життя домовленості про перемир’я і ми його нарешті побачимо. Але дуже багато таких зусиль уже було раніше, тому відповідно й сумнівів зараз щодо цього також чимало. Ми і далі наголошуємо, що конфлікти в Україні та Сирії різні. Так воно і є», – сказав він.

Проте, за словами Лінкявічюса, обидва конфлікти «зав’язані на одному, скажімо так, діячі». Тому не зовсім логічно розділяти й думати, що в одному конфлікті будуть одні цінності й норми поведінки, а в другому інші.

«Особисто я в цьому дуже сумніваюся», – зазначив міністр.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.