НОВИНИ

ЄС розпочав збирати екстрений пакет допомоги для Греції через наплив біженців

Євросоюз планує виділити країні до 300 мільйонів євро цьогоріч, і близько 700 млн до кінця 2018.

З огляду на зростаючий тиск потоку біженців на Грецію, ЄС збирає екстрений багатомільйонний пакет допомоги країні. Про це повідомляє EurActiv з посиланням на джерела в Єврокомісії.

Цього року Європейський союз планує зібрати до 300 мільйонів євро, а до кінця 2018 року в цілому сума допомоги для Греції має скласти 700 млн євро. Кошти будуть спрямовані на надання гуманітарної допомоги, повідомляють джерела з ЄС. Гроші будуть виділятися не тільки Греція, а й іншим зацікавленим державам-членам Євросоюзу, йдеться в доповіді. 

Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги Крістос Стіліанідес заявив, що надзвичайний стан є необхідним для запобігання гуманітарній кризі, коли безпрецедентне число біженців прибуває до ЄС.

Для створення пакета допомоги в будуть задіяні кошти в рамках існуючого бюджету, повідомили джерела з ЄС. Гроші, виділені на допомогу біженцям за межами Євросоюзу, не будуть використані для даного плану.

Нагадаємо, понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства.

12 лютого ЄС висунув ультиматум Греції та пригрозив виключенням із Шенгену на два роки, якщо країна протягом найближчого часу не наведе порядок із безконтрольним прибуттям біженців на своєму кордоні.

29 лютого в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Канцлер Німеччини Ангела Меркель відреагувала на заяву Греції щодо прибуття нових десятків тисяч біженців. Очільниця держави заявила, що країни Європи не можуть дозволити Греції поринути у хаос.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.