НОВИНИ

Туреччина не пустила кораблі НАТО у свою акваторію в Егейському морі

Анкара не дозволила кораблям Альянсу розпочати перехоплення незаконних мігрантів у турецьких територіальних водах.

Кораблі НАТО, які в Егейському морі мають допомогти зупинити потік мігрантів до Європи, не змогли розпочати виконувати свою місію через відмову Туреччини допустити їх у своїх територіальні води.

Флотилія Альянсу чекає дозволу від Анкари. Незважаючи на прохання зі сторони німецького командування операції НАТО, турки відмовилися надати кораблям Альянсу дозвіл заходити в турецькі води.

Місія спрямована на перехоплення нелегальних мігрантів, які прямують до Європи морем із Туреччини, розпочала свою діяльність на початку лютого. Вона має на меті допомоги Європейському Союзу впоратися з найгіршою міграційною кризою з часів Другої світової війни.

Сил НАТО повинні  здійснювати нагляд та контроль за пересуванням в Егейському морі та надавати цю інформацію Греції, Туреччини та прикордонному відомству ЄС Frontex. Таким чином, безпосередня робота з біженцями має бути здійснена саме грецькою, турецькою сторонами, а також європейським прикордонним відомством.

Анкара в свою чергу попросила контр-адмірала Йорга Кляйна, німецького командувача операцією НАТО, прибути на до Туреччини, щоб визначити область, де НАТО може розгорнути свої кораблі, повідомив дипломат на умовах анонімності.

За словами дипломатичних джерел, Туреччина, не допустивши кораблі Альянсу для перехоплення мігрантів у своїх територіальних водах, демонструє відсутність будь-якого інтересу в скороченні потоку біженців, оскільки турецька влада навпаки намагається якомога швидше переправити мігрантів зі своєї території до Греції.

Нагадаємо, 2-га постійна військово-морська група НАТО розпочала патрульну діяльність у Егейському морі після конференції НАТО 10-11 лютого. Початковою метою військово-морської групи Альянсу була допомога Європейському агентству з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу в моніторингу нелегальної міграції в регіоні.

Понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства.

25 лютого надійшла інформація про те, що країни НАТО узгодили план перехоплення біженців в Егейському морі. Військові кораблі Альянсу мали б співпрацюватимуть із грецькими та турецькими прикордонниками, а також із прикордонним відомством ЄС «Frontex».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.