НОВИНИ

ВАСУ вирішив, що неможливо покарати суддів, які судили євромайданівців

За словами голови суду, через правову колізію притягувати винних до відповідальності вже запізно.

Вищий адміністративний суд України вважає неможливим залучати до дисциплінарної відповідальності більшість суддів, які судили учасників Євромайдану, через закінчення строків давності. Про це повідомив голова ВАСУ Олександр Нечитайло журналістам у вівторок в Києві.

Він роз'яснив, що закон "Про забезпечення права на справедливий суд" вніс до законодавства правову колізію, оскільки його норми встановлюють 3-річний термін притягнення до дисциплінарної відповідальності, а перехідні положення встановлюють з 27 лютого по 28 березня термін в один рік.

ВАСУ прийняв рішення, що має застосовуватися норма про річний термін притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Зараз Вищий адмінсуд скасував три рішення Вищої ради юстиції про надання згоди на звільнення за порушення присяги суддів, які виносили рішення проти активістів Євромайдану.

Зокрема, скасовано звільнення судді Чорнобаївського районного суду (Черкаська обл.) Неллі Цибри, судді Бориспільського міського райсуду (Київська обл.) Анатолія Левченка, судді Оболонського районного суду Києва Віталія Литвинова.

"Нам заважає цей ляп (в законі — Ред.)", - сказав Нечитайло, додавши, що розуміє негативний резонанс навколо таких рішень ВАСУ, але остаточне рішення в цьому питанні, за його словами, прийме Верховний суд.

У свою чергу заступник голови ВАСУ Михайло Цуркан заявив: "Наші колеги (з ВАСУ — Ред.) прийшли до висновку, що притягнення судді до дисциплінарної відповідальності з порушенням річного строку не узгоджується ні з практикою ЄСПЛ, ... ні з чинним національним законодавством".

Нагадаємо, в лютому президент Петро Порошенко звільнив суддю, яка виносила неправомірні рішення проти учасників Революції Гідності.

Перед тим президент своїм указом звільнив з посад чотирьох суддів. Серед звільнених суддя Владислава Гудим, яка ухвалила необґрунтовані рішення під час обрання запобіжного заходу для активістів Євромайдану та Автомайдану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.