НОВИНИ

Македонія пригрозила перекрити «балканський маршрут» для біженців

Країна має намір заблокувати кордон із Грецією, як тільки Австрія досягне максимальної встановленої позначки прийому мігрантів у 37,5 тисяч осіб.

Президент Македонії Джордже Іванов заявив, що його країна може повністю перекрити так званий «балканський маршрут» для біженців вже цього року. Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

За його словами, як тільки Австрія досягне свого ліміту в 37,5 тисяч мігрантів на кордоні, Македонія закриє свій кордон із Грецією, заблокувавши таким чином  так званий «балканський маршрут» - шлях в північну Європу, який активно використовують мігранти.

«Коли Австрія досягне свого ліміту, це станеться. Нам потрібне політичне рішення вже зараз. Вже скоро буде занадто пізно, коли австрійський ліміт у 37 тисяч буде досягнутий», – наголосив Іванов.

Нагадаємо, 29 лютого македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією. Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії. Того ж дня в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у свою чергу відреагувала на заяву грецького уряду, звернувшись із закликом до європейських країн не закривати свої кордони. На думку лідера ФРН, закриття кордону залишить Грецію один на один з мігрантами, що занурить країну в хаос.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.