НОВИНИ

У Японії притягнули до відповідальності причетних до катастрофи на «Фукусімі-1»

Трьом колишнім керівникам енергетичної компанії Tepco висунули звинувачення у халатності.

Трьох колишніх топ-менеджерів японської енергетичної компанії Tepco (Tokyo Electric Power Co) офіційно звинуватили в халатності у зв’язку з аварією на АЕС Фукусіма у 2011 році.

Колишні топ-менеджери Tepco будуть першими, кого судитимуть у цій справі. Їх звинувачують в тому, що вони не вжили необхідних заходів безпеки попри те, що вони знали про ризик цунамі поруч з АЕС.

Серед інших, обвинувачення висунули Цунехісу Кацуматі, який очолював компанію Tepco у 2011 році. Проте його та інших двох керівників не взяли під варту.

Прокуратура Японії двічі відмовлялася висунути звинувачення керівництву Tepco через слабку доказову базу. Однак на порушенні справи наполіг громадський Комітет з розслідування справ про кримінальне переслідування.

У березні 2011 року в Японії стався землетрус, який викликав потужне цунамі. Через удар стихії вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків на «Фукусімі-1». Після цього на станції сталися декілька вибухів, а радіаційний фон навколо станції почав підвищуватися.В результаті сталася аварія на АЕС. Відразу в трьох реакторах почалося розплавлення ядерного палива. Через радіоактивні викиди довелося евакуювати більше 80 тисяч чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.