НОВИНИ

Bloomberg назвав головний актив 2016 року

За інформацією експертів, на тлі спаду світової економіки проявився інтерес до золота.

Фонд SPDR Gold Shares привернув з початку року 4,5 млрд доларів, що є найвищим показником з усіх фондів, що торгуються на американській біржі. Про це повідомляє Bloomberg.

При цьому експерти агентства відзначають розворот в настроях інвесторів, оскільки ще в грудні ціна золота перебувала на мінімальній позначці за п'ять останніх років.

"Золото - найцікавіша тема цього року. Ще минулого літа золото називали варварським пережитком, а тепер його купують все більше", - заявив менеджер фонду USAA Precious Metals & Minerals.

З кінця січня вартість золота виросла на 9,3%, досягнувши позначки в 1220 доларів за унцію. Це - найбільший зростання в лютому 1979 року. Bloomberg відзначає, що найбільш швидкозростаюча валюта світу - японська йена - за цей час додала в ціні 5,5%.

Зазначається, що інтерес до золота проявився на тлі спаду світової економіки. Побоювання інвесторів, що проблеми торкнуться і США, змусили їх шукати надійний захист для капіталу.

При цьому експерти по-різному оцінили перспективи золота. На думку Барнабаса Гана з Oversea-Chinese Banking Corp., до кінця року вартість унції може досягти позначки 1400 доларів, однак це відбудеться лише у разі посилення побоювань з приводу майбутнього світової економіки.

Однак Ган не виключає, що ціни відкотяться до позначки 1000-1150 доларів за унцію у разі підвищення облікової ставки ФРС США.

Падіння цін на золото очікують також Societe Generale SA і Goldman Sachs Group Inc., експерти яких вважають, що інтерес до золота буде згасати, оскільки такі вкладення не приносять дивідендів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.