НОВИНИ

В уряді Великої Британії заявили, що вихід з ЄС стане економічним шоком для країни

Про економічні труднощі для держави говорив британський міністр фінансів на зустрічі Великої двадцятки.

Міністр фінансів Великої Британії Джордж Осборн заявив, що в разі виходу з ЄС на країну очікує економічний шок та серйозні проблеми. Про це він повідомив в Шанхаї під час зустрічі міністрів фінансів країн Великої двадцятки.

«Ви бачили, як впала вартість фунта стерлінга. Це служить нагадуванням нам, що [вихід з ЄС] - це не якась гра в шаради. На кін поставлено життя людей, їх джерела доходу, їх рівень життя. На мій погляд, як міністра фінансів, вихід з ЄС стане серйозним економічним шоком для нашої країни - для всіх нас, і я зроблю все можливе, щоб не допустити цього», - наголосив Осборн.

Соцопитування останніх тижнів показують, що частка прихильників і супротивників виходу з ЄС серед британців приблизно однакова, але більш глибоке дослідження показало, що дві третини британців - євроскептики, і в той же час 60% з них скоріше віддадуть перевагу залишитися в Євросоюзі.

Референдум про вихід Великобританії з ЄС призначений на 23 червня. Прем'єр-міністр Девід Кемерон вже заявив, що рішення, яке в цей день вискажуть британці, буде остаточним і повторний референдум проводитися не буде.

Нагадаємо, у ніч на 20 лютого керівництво Великої Британії та ЄС узгодили положення нової угоди про спеціальний статус Королівства у Союзі. Та попри цю домовленість, в червні 2016 року все ж має відбутися референдум про вихід Великої Британії зі складу ЄС. Підписання угоди про спеціальний статус країни у складі ЄС, на думку Кемерона, дозволять здобути більшість на підтримку членства країни в Євросоюз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.