НОВИНИ

Мінфін РФ повідомив про суттєвий брак коштів на антикризовий план

У фонді РФ, сформованому для подолання кризи, є лише 65 млрд рублів замість закладених у план 250 млрд.

В антикризовому фонді російського уряду немає і половини коштів, закладених у план. Про це міністр фінансів Росії Антон Сілуанов повідомив у листі прем'єр-міністру Росії Дмітрію Мєдвєдєву.

Сілуанов зазначив, що в антикризовому фонді уряду є 65 млрд руб. Ще близько 55 млрд руб. можуть з'явитися в квітні, коли федеральне казначейство направить у фонд незатребувані залишки бюджету 2015 року.

Фактично, Білий дім два місяці розподіляв кошти так званого антикризового фонду на 2016 рік в розмірі до 250 млрд руб., не зважаючи на те, що насправді в його розпорядженні набагато менша сума.

Вирішення проблеми браку коштів глава Мінфіну вбачає у праві Білого дому витратити в 2016 році до 342,2 млрд руб. з президентського резерву. 

Сілуанов пропонує скоротити видатки з антикризового фонду до 120 млрд рублів, ще близько 130 млрд рублів попросити у президента.

Також повідомляється, що Мінфін Росії передбачає збереження фінансування машинобудування, але хоче істотно скоротити антикризові видатки Мінохорони здоров’я і наполягає на створенні резерву з 34,9 млрд руб. на непередбачені видатки.

Нагадаємо, 21 грудня 2015 року ЄС продовжив на шість місяців санкції проти Росії. Зазначимо, термін дії попередньо запроваджених санкцій проти РФ завершився 31 січня 2016 року. На саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод. Крім цього, 22 грудня США розширили список санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з подіями на сході України.

На початку лютого санкції проти РФ де-факто підтримав Китай. Також Ангела Меркель наголосила, що поки що немає підстав для зняття санкцій із Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.