НОВИНИ

У НБУ заявили про готовність до інтервенцій для підтримки курсу гривні

Для попередження зовнішніх ризиків, що впливають на стан платіжного балансу і курс гривні, і для зниження інфляції до 12% на кінець 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних з вересня 2015 року.

Згладжування надмірних коливань курсу гривні є частиною монетарної політики НБУ, спрямованої на забезпечення цінової стабільності, і регулятор має достатньо фінансових ресурсів для подальшого проведення валютних інтервенцій у разі необхідності. Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій.

З початку року НБУ провів три аукціони з купівлі валюти сумарно на $65,7 млн і десять аукціонів з її продажу на $238,5 млн, у тому числі в лютому чистий продаж склав $98,5 млн, тоді як міжнародні резерви України на початок місяці були рівні $13,4 млрд.

Зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку продовжують викликати як тимчасові, так і фундаментальні ринкові фактори, які призводять до зменшення пропозиції іноземної валюти. "Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу", - пояснив Чурій.

Серед фундаментальних чинників Чурій виділив зниження цін на світових сировинних ринках і девальвацію валют країн-торгових партнерів. "Пожвавлення ділової активності, відновлення політичної стабільності в країні і продовження співпраці з МВФ повинні усунути ці тимчасові дисбаланси", - вважає він.

Для попередження зовнішніх ризиків, що впливають на стан платіжного балансу і курс гривні, і для зниження інфляції до 12% на кінець 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних з вересня 2015 року. "Вже за результатами січня-лютого можна побачити, що така стримана монетарна політика є дієвою і сприяє уповільненню споживчої інфляції", - зазначив Чурій.

Нагадаємо, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомила, що послаблення курсу гривні в останні кілька днів викликане фундаментальними факторами, а саме погіршенням стану платіжного балансу країни у зв'язку з несприятливою кон'юнктурою на світових ринках сировини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.