НОВИНИ

Соціологи оприлюднили оновлений рейтинг партій

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині лютого, то прохідний бар'єр подолали б сім партій

Якби вибори до Верховної ради відбулися у середині лютого на контрольованих Україною територіях, то перемогу на них отримали б "Блок Петра Порошенка "Солідарність" та ВО "Батьківщина". Про це повідомили за підсумками опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 5 до 16 лютого.

Найвищу підтримку серед дорослого населення територій, які зараз контролює влада України, мають «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (6,9% по відношенню до усіх опитаних та 16,6% з тих, хто готовий брати участь у втборах), ВО «Батьківщина» (6,3%, 15,1%) і «Опозиційний блок» (5,9%, 14,2%).Дещо нижчу підтримку мають і посідають четверте-п’яте місця «Самопоміч» (4,9%, 11,8%) і Радикальна партія Ляшка (4,5%, 10,3%).  Також мають високі шанси потрапити в парламент ВО «Свобода» (2,6%, 6,2%) і «Громадянська позиція» (2,2%, 5,3%). Не визначилися з уподобаннями 24,7% опитаних, а не прийдуть голосувати 26,4%. Участь у голосуванні готові взяти лише близько 41% усіх виборців.

У випадку моделювання ситуації виборів на території України без урахування АР Крим, але також на окупованих територіях Донбасу, серед населення, яке визначилося з вибором, однакову підтримку отримали б «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і «Опозиційний блок» – по 16%. Далі йде з результатом у 14,5% ВО «Батьківщина». «Самопоміч» в такому випадку отримала б 11,4%, Радикальна партія Ляшка – 9,9%, ВО «Свобода» – 5.8%, «Громадянська позиція» – 5%.

«Опитування проводилося до звіту Кабінету Міністрів України 16 лютого 2016 року і до подій, пов’язаних з голосування за відставку Уряду і до виходу з коаліції ВО «Батьківщина» і «Самопомочі». Ці події могли вплинути на рейтинги партій, тому реальний поточний рейтинг партій може дещо відрізнятися від рейтингу партій, розрахованого за підсумками опитування», – зазначив зав.відділом КМІСу Антон Грущецький.

Опитування провели з 5 до 15 лютого. Методом особистого інтерв'ю опитано 2020 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється владою України, у Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що тимчасово не контролюються владою України.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%, 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Нагадаємо, у жовтня КМІС організував опитування щодо голосування українців у разі проведення виборів президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.