НОВИНИ

Політика імпортозаміщення унеможливила запуск нових космічних супутників Росії

Як виявилося, ракети-носії у виключно російській комплектації не спроможні вивести на орбіту супутники «Сфера-В».

Міністерство оборони Російської Федерації відмовилося від нових супутників «Сфера-В» у зв'язку з тим, що вони виявилися занадто важкими для існуючих ракет-носіїв. Про це повідомили джерела в ракетно-космічній галузі Росії.

Джерела проінформували, що до значного збільшення маси апаратів типу «Сфера-В» призвели проблеми з заміщенням імпорту, зокрема, по лінії електронної компонентної бази. Сталося так, що існуючі на даний час у Росії ракети-носії «Протон-М», «Ангара-А5» не в змозі вивести на високоеліптичну орбіту супутники даного типу в новій, російській комплектації.

Міністерство оборони Росії змушене просити додатково 14 млрд рублів на закупівлю чотирьох супутників типу «Меридіан» для підтримки орбітального угрупування.

Нагадаємо, 21 грудня ЄС продовжив на шість місяців санкції проти Росії. Термін дії попередньо запроваджених санкцій проти РФ завершився 31 січня 2016 року. На саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод. Крім цього, 22 грудня 2015 року США розширили список санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з подіями на сході України.

19 лютого з'явилась інформацію про намір російського уряду скоротити фінансування оборонної сфери у зв'язку із економічною кризою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.