НОВИНИ

США розмістили танки та артилерію поблизу російського кордону в печерах Норвегії

Американські війська зайняли військові бази епохи Холодної війни.

Сполучені Штати розмістили танки, артилерію та засоби логістики в печерах у Норвегії поблизу кордону із Росією. Про це повідомив командувач 2-ї морської експедиційної бригади США, полковник Вільям Бентлі у п’ятницю, 19 лютого.

«Будь-який механізм передового базування знижує вартість утримання та прискорює нашу здатність здійснення операцій в умовах кризи, тому ми змогли створити механізм, який готовий до використання та реагування в разі можливої кризи», - зазначив полковник Бентлі.

Розгортання нового військового обладнання у печерах епохи Холодної війни відбувається на тлі відновлення напруженості між Росією та НАТО. Російсько-Норвежський кордон складає 195 кілометрів. Російський Північний флот розташовується в Мурманську, що приблизно в 160 кілометрах від кордону.

Озброєння розміщено в печерах, розпорошених по всій центральній Норвегії, які використовувалися для зберігання американської техніки з 1981 року. Після закінчення холодної війни США відмовилися від використання даних комплексів. Щоб зберегти інфраструктуру, витрати на їх утримання взяв на себе уряд Норвегії.

Відзначається, що кожен комплекс обслуговують близько 100 норвезьких та американських військовослужбовців, при цьому він може прийняти до 15 тисяч морських піхотинців.

Нагадаємо, у щорічному звіті очільника НАТО, оприлюдненому 4 лютого, йдеться про інсценування Росією завдання ядерних ударів по країнам-членам Альянсу. Зазначається, що з 2013 року було здійснено щонайменше 18 подібних масштабних навчань. Також Столтенберг заявив, що подібна російська політика «брязкання ядерною зброєю» є необґрунтованою та небезпечною.

8 Велика Британія анонсувала великі військові навчання в Йорданії, через вірогідність конфлікту Росії та НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.