НОВИНИ

За підтримки Росії війська Асада захопили стратегічне місто у прибережному районі Сирії

Сили режиму взяли під контроль Кансабу, що у провінції Латакія.

Урядові війська Башара Асада повідомили у четвер, 18 лютого, про захоплення за підтримки важких російських бомбардувань стратегічно важливого міста Кансаба в північній прибережній провінції Латакія.

Захоплення міста в північно-східній гористій місцевості дозволяє військам Асада за підтримки Росії та Ірану розпочати проведення подальшої наступальної операції з метою  відбити у повстанців місто Джіср-аль-Шугур що на північний схід вів Кансаби, у провінції Ідліб.

Читайте також: Росія прагне створити Алавітську міні-державу в Сирії - МЗС Великої Британії

Війська Асада повідомили також, що захоплення територій провінції Латакія дозволяє їм почати масштабну операцію з метою взяття під контроль північно-західну провінцію Ідліб, яку переважно контролюють угрупування ісламістів.

За підтримки Росії урядові війська Асада змогли захопити велику частину території провінції Латакія протягом останніх тижнів. Вони взяли під контроль два основних опорних пункти опозиції у даному районі – міста Сальму та Рабію.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.

А вже 17 лютого глава МЗС Туреччини заявив про необхідність об'єднання зусиль усіх країн, які ведуть боротьбу проти ІД на чолі із США, у разі проведення сухопутної операції у Сирії. Також Анкара заявила про намір взяти під контроль смугу території на 10 км від кордону вглиб Сирії, задля протидії курдським бойовикам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.