НОВИНИ

Боснія та Герцеговина подала заявку на вступ до ЄС

В ЄС назвали це хорошою новиною як для країни, так і для Євросоюзу.

Боснія та Герцеговина подала заявку на вступ до Європейського Союзу. Про це повідомила верховний представник ЄС із питань закордонних справ Федеріка Могеріні в понеділок, 15 лютого.

Могеріні зазначила, що 28 держав Євросоюзу тепер будуть розглядати заявку, а також додала, що це хороша новина як для ЄС, так і для Боснії, частини колишньої Югославської республіки, на території якої під час війни у 1990-ті роки загинули близько 100 000 осіб.

«У той час, коли Євросоюз стикається із внутрішніми викликами, ми бачимо, що у наших найближчих сусідів є така енергія та бажання приєднатися, працювати з метою адаптації свого суспільства, економіки, державних установ та системи до європейських стандартів, які викликають у нас самих почуття відповідальності за громадянство Європейського Союзу», - наголосила Могеріні.

Нагадаємо, у грудні 2015 Сербія розпочала переговори про вступ до Євросоюзу. Перемовини, які стартували у Брюсселі 14 грудня, стосувалися умов внутрішнього фінансового контролю та нормалізації відносин між Белградом та Приштиною.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.