НОВИНИ

Стало відомо, в якій із парламентських фракцій найбільше кнопкодавів – інфографіка

Найбільші порушники - Олександр Урбанський та Вадим Денисенко.

Громадський рух ЧЕСНО назвав рекордсменів із неперсонального голосування у Верховній Раді восьмого скликання. Про це повідомляється на сайті руху.

Згідно з повідомленням, найбільше зафіксованих фактів кнопкодавства (30) на рахунку президентської фракції Блок Петра Порошенка. До цієї фракції входять найбільші порушники - Олександр Урбанський (7) та Вадим Денисенко (6).

Читайте також: У Київраді встановили систему, яка унеможливлює "кнопкодавство"

Парламентська кореспондентка ЧЕСНО Ганна Грабарська вважає, що “топовим” кнопкодавам дуже пощастило з місцями:

“З ложі преси не видно, на скільки кнопок натискають Урбанський та Денисенко. Лише за даними табло для голосування можна зрозуміти, що вони кнопкодавили”.

Довгий час лідером за кількістю зафіксованих фактів кнопкодавства лишалася депутатська група “Відродження”. Але в лютому цього року першість в антирейтингу виборола президентська фракція.

У “Відродженні”, утім, досі найбільша частка кнопкодавів — більше половини депутатів групи хоча б раз порушували принцип персонального голосування у 8 скликанні.

Загалом Руху ЧЕСНО відомі 50 депутатів, які хоча б раз кнопкодавили в цьому скликанні Верховної Ради. Це більше 10% від загального депутатського складу. Проте реально ця цифра ще більша, бо не всі факти були належно зафіксовані на фото та на відео. Також буває, що факт кнопкодавства зафіксовано, складно ідентифікувати порушника.

Як відомо, неособисте голосування депутатами заборонене Конституцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.