НОВИНИ

Мін'юст вирішив продати Лук'янівське СІЗО

Інвестор повинен побудувати новий сучасний ізолятор за межами міста в обмін на ділянку майже у центрі Києва.

Міністерство юстиції ухвалило рішення виставити на продаж Лук'янівське СІЗО. Про це заявила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова під час спільної колегії МВС та Міністерства юстиції «Від нової поліції до нової юстиції і безпеки громадян» 10 лютого в Києві.

Вона пояснила, що інвестор буде будувати новий слідчий ізолятор за межами міста в обмін на територію під Лук'янівським СІЗО.

У свою чергу, член колегії МВС, народний депутат Антон Геращенко повідомив, що «новий комфортабельний слідчий ізолятор» повинен побудовати інвестор у районі Київської окружної дороги.

«Той хто виграє конкурс на право отримати земельну ділянку в центральній частині Києва (де знаходиться Лук'янівське СІЗО – Ред.), спочатку повинен побудувати за затвердженим Мін'юстом проектом слідчого ізолятора європейського класу, здати його в експлуатацію, а потім інвестор отримає право побудувати Kiev City на Лук'янівці», – написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook в середу.

«Підозрювані і ув'язнені – теж люди і мають очікувати суду в нормальних людських умовах... Такі ж новації повинні будуть поступово реалізовані і в інших обласних центрах, де СІЗО не відповідають умовам утримання підслідних Європейським нормам. Після реалізації такого проекту в Києві з Лук'янівським СІЗО, у першу чергу такі проекти реалізують у Харкові і Львові, а потім і всіх інших місцях, де це необхідно», – додав Геращенко.

Нагадаємо, у 2012 році вийшов скандальний документальний матеріал "Тюрма №1" нинішнього нардепа Костянтина Усова, в якому описано жахливий побут ув'язнених Лук'янівського СІЗО та порушення закону з боку керівництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.