НОВИНИ

В Антикорупційного бюро з'явилася рота спецпризначенців із бронетехнікою

За словами очільника НАБ, бійці будуть проводити затримання, і хотіли б робити це автономно.

У складі спецназу Національного антикорупційного бюро будуть працювати 96 бійців і бронетехніка. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник журналістам у вівторок в Києві перед прийняттям присяги понад 30 співробітниками цього управління в присутності глави держави.

"Відповідно до закону про НАБУ передбачено створення в складі НАБУ підрозділів спецпідрозділу, яке у нас називається управління спецоперацій, і на нього буде покладено три основних функції", - сказав Ситник.

За словами директора НАБУ, завданнями цього спецназу буде затримання підозрюваних, забезпечення безпеки учасників процесу та забезпечення безпеки співробітників НАБУ і спеціальної антикорупційної прокуратури в разі, якщо для них виникне певна загроза в процесі розслідування.

"Це управління формується ще з осені 2015 року та налічує 96 осіб", - розповів Ситник.

За його словами, на сьогоднішній день це управління сформовано більш ніж на 50%, воно забезпечене зброєю, йому передається бронетехніка.

"Нас часто запитують, навіщо йому бронетехніка, я відповідаю, що повноцінний підрозділ спецоперацій повинен мати бронетехніку для того, щоб проводити тренування і, по-друге, певні затримання, і у нас вони вже були, в зоні АТО, і відповідно я не виключаю того, що такі затримання можуть бути там, і ми б хотіли проводити ці затримання абсолютно автономно", - сказав Ситник.

Він також додав, що у вівторок офіційно присягу приймають особи керівного складу - це люди зі спеціальними званнями від лейтенанта до полковника НАБУ.

"Уже перші обшуки і перші слідчі дії, які проводилися детективами, супроводжувалися управлінням спецоперацій, в тому числі затримання щодо 4 суддів супроводжувалися представниками управління спецоперацій", - розповів директор НАБУ.

Ситник також не виключив, що представники цього управління зможуть брати участь в антитерористичній операції, "оскільки це справжній підрозділ сил спецоперацій, спецназ".

Нагадаємо, наразі у НАБ працюють 70 детективів. 1 жовтня антикорупційні детективи розпочали роботу.

Також, за словами Ситника, у лютому до Києва прибудуть представники Федерального бюро розслідувань США, які допомагатимуть Національному антикорупційному бюро України у відстеженні грошових потоків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.