НОВИНИ

Терористи погрожують полоненим українцям смертною карою, посилаючись на кримінальний кодекс СРСР - Геращенко

Родичі заручників розповідають, що їх близьких лякають "концентраційними таборами", 30 роками каторги та розстрілами.

Народна депутатка і представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко підготувала офіційне звернення до ОБСЄ та Міжнародного комітету червоного хреста щодо ситуації з українськими заручниками на Донбасі. Про це Геращенко повідомила в Facebook.

«Підготувала офіційне звернення до ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Донбасі щодо долі заручників, якими ОРДО - ОРЛО шантажують Україну. Бойовики погрожують всьому світові, що вони будуть застосовувати до заручників методи ІДІЛ - смертну кару, посилаючись при цьому на кримінальний кодекс неіснуючоі країни, СРСР. Днями в російських ЗМІ вийшли заяви представників бойовиків ( є диктофонні записи цих заяв ), що начебто в так званій ДНР діє "кримінальний кодекс" на базі кодексу колишнього СРСР, і що бойовики можуть застосовувати до заручників судилища, 30 років ув'язнення і смертну кару. Мені щодня зі сльозами дзвонять мами і дружини заручників, які розповідають, що їх близьким погрожують "концентраційними таборами", 30 роками каторги та розстрілами», - розповіла Геращенко.

За її словами, подібні дії бойовиків свідчать про те, що «ЛНР-ДНР» є терористичними організаціями.

«На це терміново має відреагувати світ. Тому я звернулася до своїх колег до парламенту, що входять до делегацій ПА ОБСЄ і ПАРЄ з проханням терміново поінформувати про ці погрози громадянам України, яких незаконно утримують бойовики, і ОБСЄ і ПАРЄ. РФ, яка несе повну відповідальність за дії бойовиків, також має прямі зобов'язання перед ПАРЄ і ОБСЄ . Будь - які натяки на смертну кару і порушення прав людини - це є перекреслювання принципів цих організацій. Подібні заяви- не просто шантаж України долями заручників, які вже давно мали бути звільнені, а й виклик всьому світові», - наголосила депутатка.

Вона також нагадала, що місяць тому терористи дали публічні обіцянки звільнити заручників.

«Передала всі ці заяви міністру закордонних справ Клімкіну з проханням поставити ці питання під час зустрічі в нормандському форматі в Мюнхені. Думаю, тема знущань над заручниками, блокади їх звільнення і погроз закатувати має прозвучати і від нашого постпреда в ООН під час спілкування з колегами. Світ повинен розуміти, що на Донбасі заправляють справжні терористи. І це загроза не тільки для України . 12 лютого- річниця підписання мінських угод. РФ несе повну відповідальність за їх невиконання і за підтримку терористичних банд «ДНР-ЛНР», - підсумувала Геращенко.

Підготувала офіційне звернення до ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Дон...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 8 лютого 2016 р.

Нагадаємо, в грудні СБУ повідомила, що в полоні в терористів на сході України перебуває 131 українець. Згодом народна депутатка Ірина Геращенко заявила, що у списку полонених бойовиками українців наразі 133 людини.

Тим часом, президент України Петро Порошенко 1 лютого заявив, що бойовики незаконно утримують близько 140 українських військових і цивільних осіб.

Також нагадаємо, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей на засіданні Тристоронньої контактної групи 20 січня в Мінську висунули неприйнятні умови обміну заручниками, внаслідок чого звільнення українських заручників зірвалося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.