НОВИНИ

Яценюк та Гройсман посперечалися у Раді щодо винних у затягуванні реформ

Яценюк заявив, що не дасть тиснути міністрів, а Гройсман – ображати депутатів

У Верховній Раді під час години запитань до уряду Володимир Гройсман виступив із різкою заявою на адресу уряду Арсенія Яценюка та міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі під час обговорення питання недостатніх темпів реформ в Україні. Це показали у прямій трансляції на телеканалі "Рада".

Все почалося з докорів від депутатів на адресу міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, який, у свою чергу, звинуватив Раду у свідомому гальмуванні законопректів, які реформують систему охорони здоров'я. Арсеній Яценюк, який також узяв слово підтримав міністра та заявив, що "взяв під захист" усіх членів уряду, включно з Айварасом Абромавичусом, який раніше повідомив про вихід з Кабміну.

«Всі казали, що неможливо змінити систему призначення керівників державних компаній. Так, це непросто, є політичний тиск. І про це заявив міністр економіки Абромавичус. І хочу окремо відзначити, що я припиню будь-які спроби зараз тиснути на Абромавичуса або здійснювати проти нього незаконні дії . Цей міністр під захистом моєї фракції і уряду», – заявив Яценюк.

Раніше він також заявив, що уряд – єдина команда, яка готова до відставки у повному складі.

«Ми чітко заявили наступне: ми всі прийшли однією командою, і ми будемо працювати далі однією командою, і якщо буде прийнято рішення про те, що ця команда повинна бути змінена, ми підемо всі разом. Але ми будемо боротися до останнього», – сказав прем’єр.

У свою чергу, спікер Гройсман, який взяв слово, одразу різко розкритикував Квіташвілі та його проект реформи, заявивши, що експеримент міністра у низці областей зруйнував там систему медичного забезпечення.

«Таке рішення парламент приймати не буде, незалежно від партій, незалежно від фракцій, незалежно від політичних поглядів», - заявив Гройсман.

Він підкреслив, що «український парламент в найважчі хвилини підставляв плече кожному міністерству для прийняття ефективних рішень».

«Робити сьогодні винних у всьому і дурними депутатів я не дам. Це стосується всіх народних депутатів України», – наголосив Гройсман.

Ці слова голови ВР викликали оплески в сесійній залі та вигуки підтримки.

За словами спікера, парламент «справно приймає рішення, які дають можливість виводити країну з кризи. Я наполягаю на тому, що це має бути відвертий і конструктивний діалог».

Гройсман наголосив, що в більшості випадків парламент і уряд несуть спільну консолідовану відповідальність за рішення. В той же час він додав: «Я не хотів би розглядати можливість, при якій хтось буде дурний, а хтось буде розумніший».

Він закликав усіх до «конструктивної взаємодії і до того, щоб ми об'єдналися і рухалися далі».

Нагадаємо, 5 лютого у Раді відбулася «година запитань до уряду».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.