НОВИНИ

У Генштабі назвали точну кількість втрат ЗСУ за весь час боїв у Дебальцевому

18 бійців досі вважають зниклими безвісти.

Генштаб та Міноборони опублікували розгорнутий звіт про хід та результати боїв на Дебальцевському плацдармі на початку 2015 року, які названо "головною битвою між українською армією та російсько-терористичними військами". Зі звітом можна ознайомитися за посиланням на сайті Міноборони.

Зокрема, у звіті йдеться, що за весь час оборони Дебальцевського виступу загинуло 136 та поранено 331 військовослужбовців ЗСУ. У період найактивніших бойових дій з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 поранено, сімох узято в полон та 18 зникли безвісти.

Окрім того у звіті назвали «значними» втрати українських військ в озброєні.

«Біля 30% техніки було знищено противником або виведено з ладу силами наших підрозділів», – йдеться у тексті.

При цьому, загальна чисельність особового складу підрозділів, що несли службу безпосередньо в районі Дебальцевського виступу в лютому 2015 року складала близько 4700 військовослужбовців ЗСУ. В розпорядженні цього угруповання перебували: 50 танків; 40 артилерійських систем; 15 реактивних систем залпового вогню.

Противник у районі Дебальцевого противник мав: до 120 танків; до 180 артилерійських систем; до 60 реактивних систем залпового вогню.

Загальне угруповання російсько-терористичних військ, яке протистояло силам АТО у секторі «С» – 19 тис. осіб. Загальна кількість сил АТО у секторі станом на 25 січня 2015 року – 13 тис. осіб

Головним підсумком битви у звіті назвали зрив плану з оточення українських військ та відмова від подальших наступальних дій з боку ворога через понесені втрати. 

Як повідомлялося, українські військовослужбовці вийшли з Дебальцевого 18 лютого 2015 року. У Генштабі тоді повідомили, що під час виходу загинуло 66 військових, 300 поранили. Крім того, 9 бійців потрапили у полон бойовиків. Також згодом стало відомо про щонайменше 500 загиблих місцевих жителів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.