НОВИНИ

Держава профінансує літературний талант Литвина і Толстоухова

До переліку видань які потребують державного фінансування увійшли книги створенні за участю вітчизняних високо посадовців

До переліку видань які потребують державного фінансування увійшли книги створенні за участю вітчизняних високо посадовців.

Колегія Держкомтелерадіо схвалила проект переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга» на 2010 рік.

Про це Тижню повідомили в Держкомтелерадіо.

Як зазначив Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк, до проекту 2010 року надійшло 1200 пропозицій на загальну суму близько 300 млн. грн. від 130 видавництв та видавничих організацій України різних форм власності.

Втім, державним бюджетом на програму «Українська книга» у 2010 році передбачено 33 млн. гривень.

Перелік видань було сформовано за основними тематичними розділами: Видання для дітей та юнацтва;твори класиків української літератури, лауреатів Національної премії ім. Т. Г. Шевченка та сучасних українських письменників; твори класиків зарубіжної літератури в перекладі українською мовою; науково-популярні видання; довідкові та інформаційні видання; видання мовами національних меншин України.

Пропозиції видавництв розглядала Експертна рада, до складу якої входять академіки Валерій Смолій, Микола Жулинський, головний редактор журналу «Дніпро» Микола Луків, директор Книжкової палати України ім. Івана Федорова Микола Сенченко, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюдження Олександр Афонін, народний депутат України Володимир Зубанов, письменники Григорій Гусейнов, Сергій Іванюк. Андрій Курков, представники бібліотек та громадськості.

15 вересня Експертна рада остаточно схвалила Перелік пропозицій на поточний рік для випуску на умовах державного замовлення та рекомендувала для розгляду колегією Комітету.

До переліку книжкових видань, передбачених до випуску в рамках програми «Українська книга» на 2010 рік відібрано близько 120 видавничих проектів на загальну суму 33 млн. грн.

Зокрема, до «Видання для дітей та юнацтва» включено 20 видавничих проектів – творів класиків української та зарубіжної літератури, сучасних авторів та довідкові видання для дітей на суму 2,5 млн гривень.

До розділу «Твори класиків української літератури, лауреатів Національної премії ім. Т. Г. Шевченка та сучасних українських письменників» увійшло 25 пропозицій від видавництв та видавничих організацій на загальну суму 4,5 млн гривень.

На умовах державного замовлення будуть видані твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Дрозда, Павла тичини, Миколи Зерова, Леоніда Первомайського, Івана Дзюби, Івана Драча, Миколи Руденка тощо.

До розділу «Твори класиків зарубіжної літератури» включено 5 творів зарубіжних письменників у перекладі українською мовою на суму 859 тис.гривень. Світ побачать твори Василя Бикова, Олександра Купріна, антологія українських перекладів Поля Верлена

До розділу «Науково-популярні видання» увійшло 47 видань різноманітної тематики на суму 9,3 млн грн, які містять відомості про актуальні дослідження в області науки, культури, техніки.

Значну увагу приділено випуску за державним замовленням довідкових та інформаційних видань, які віднесено до розділу «Довідкові та інформаційні видання», на загальну суму майже 1,7 млн гривень.

До розділу «Видання мовами національних меншин України» включено 7 видавничих проектів на суму понад 799 тис. гривень.

До проекту переліку книжкових видань у поточному році внесено книги до загальнодержавних заходів та ювілеїв відомих державних діячів, письменників, композиторів, художників.

Цікаво, що до переліку видань які потребують державного фінансування увійшли книги створенні за участю вітчизняних високо посадовців.

Зокрема на видання 2 тисяч примірників тому «Київ» 28-томної енциклопедії «Звід пам'ятників історії й культури України», редакційну раду якої очолює голова Верховної Ради Володимир Литвин, передбачено 400 тис. гривень.

А на видання тисячі примірників першого тому книги міністра Кабінету міністрів Анатолія Толстоухова «Харцизьк: час, події, люди» з держбюджету виділять 350 тис. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги