НОВИНИ

Україна вперше отримала можливість модернізувати бронемашини «Хамві» за технологією США

Підписання відповідного контракту є першим прикладом виробничої співпраці між американською оборонною компанією та українською військово-промисловою індустрією.

Підприємство «СпецТехноЕкспорт», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», оголосило про підписання контракту з компанією Textron Systems (США) щодо поставки в Україну модернізованих згідно з програмою SCTV бронеавтомобілів HMMWVs («Хамві»). Про це інформує прес-центр підприємства.

Підписання контракту є першим прикладом виробничої співпраці між американською оборонною компанією та українською військово-промисловою індустрією.

Читайте також: Військова техніка з-за кордону: гелікоптери, бронеавтомобілі, системи зв’язку

«Контракт передбачає виробництво та поставку в Україну трьох «високо-захищених бойових тактичних автомобілів», а також можливість використання запатентованих технологій Textron Systems для самостійної модернізації автомобілів «Хамві» на підприємствах ДК «Укроборонпром», – йдеться у повідомленні.

 «Ми раді працювати з концерном «Укроборонпром» над модернізацією українських «Хамві» до рівня SCTV - високо-захищених бойових тактичних автомобілів», - сказав Беар Мідкіфф, регіональний директор з бізнес-операцій Textron Systems в Європі та Африці.

«Ця можливість стане важливою віхою для компанії Textron Systems та України. Жодна інша американська оборонна компанія не співпрацювала з оборонною індустрією України у такому форматі, і ми пишаємося мати можливість розпочати це партнерство». Співпраця здійснюється задля підвищення захисту та мобільності тактичних підрозділів національних силових відомств. Програма модернізації SCTV передбачає встановлення повністю броньованої моноблокової капсули з V-подібним днищем, що серед доступних на сьогодні технологій забезпечує найвищий рівень захисту екіпажу в автомобілях цього класу. Крім того, модернізація двигуна та удосконалення підвіски забезпечують високу продуктивність і мобільність бронеавтомобіля. Денис Гурак, Заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності ДК «Укроборонпром», зазначив: «Програма модернізації SCTV значно покращить технічні характеристики і живучість українських «Хамві», а також підвищить рівень захисту екіпажів. Оновлена техніка матиме посилене шасі і підвищений рівень захисту від ураження боєприпасами та осколками, що відповідатиме класифікації MRAP - типу бронеавтомобілів, захищених від підриву та атак із засад».

Зазначається, що використання запатентованих технологій компанії Textron Systems дозволяє використовувати модернізовані за програмою SCTV бронеавтомобілі для виконання різноманітних завдань, зокрема, здійснення вогневої підтримки, командування і управління, розвідки, інженерного забезпечення та мобільної передислокації військових.

Нагадаємо, США передали Україні засоби військового зв'язку та медобладнання на $23 млн.