НОВИНИ

Олександр Данилюк: В Україні будь-які пільги закінчуються корупцією та зловживаннями

За словами заступника голови АП, треба на рівні всієї країни створювати якнайпривабливіші умови для бізнесу. Це є головним завданням держави, а не дотувати щось із державного бюджету.

Заступник голови Адміністрації президента Олександр Данилюк в інтерв'ю «Тижню» заявив, що виступає категорично проти запровадження податкових пільг чи створення спеціальних зон для енергозберігаючих компаній в Україні.

«Я категорично проти, бо це і є неправильне використання коштів. У нашій країні будь-які пільги закінчуються корупцією та зловживаннями. А також убивають нормальну конкуренцію та ландшафт ринку. Те саме і з вільними економічними зонами — не бачу жодного сенсу», — сказав він.

За словами Данилюка, треба на рівні всієї країни створювати якнайпривабливіші умови для бізнесу. Це є головним завданням держави, а не дотувати щось із державного бюджету.

Водночас він зауважив, що можна говорити про пряму державну підтримку в агропромисловому комплексі.

«На сьогодні головне джерело пільг для АПК — пільговий режим ПДВ. Але МВФ вимагає від нас відмовитися від пільг. З наступного року ми це зробимо. То буде сильний удар по агропромисловому комплексу. Тому треба думати про заміну податкових пільг якимись іншими…», — повідомив заступник голови АП

При цьому, за його словами, паливо чи навіть закупівельні ціни держава не має субсидувати. Потрібно допомагати дзеркальними заходами залежно від того, на який ринок хочемо вийти.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко анонсував, що в Україні тепер буде три економічні пріоритети: IT, агропромисловий комплекс та енергозбереження. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.