НОВИНИ

Слідом за Азаровим суд ЄС зняв частину санкцій із Сергія Клюєва

Щодо Клюєва-старшого рішення наразі немає.

Суд Євросоюзу, розташований в Люксембурзі сьогодні, 28 січня, у справі санкцій прийняв рішення на користь народного депутата Сергія Клюєва. Про це йдеться в рішенні суду у справі T-341/14.

Текст рішення буде опублікований на сайті суду найближчим часом.

Аргументи суду на користь Сергія Клюєва ідентичні тим, що прозвучали у рішенні за справами Азарових, Ставицького та Арбузова.

Суд ЄС вважає неприпустимим впроваджувати санкції Євросоюзу лише на підставі того, що в державі, яка не є членом ЄС, розпочате попереднє розслідування проти даної особи.

Примітно, що рішення стосується лише одного з братів Клюєвих, хоча в суді Європейській правді повідомили, що скарга  Сергія Клюєва на Раду ЄС майже ідентична скарзі його брата, колишнього першого віце-прем’єра та колишнього глави адміністрації президента Андрія Клюєва, що зареєстрована під номером T-340/14. Та, вочевидь, через триваліше листування Суду та Ради ЄС по деталях справи Андрія Клюєва, її розгляд затягнувся.

За рішенням суду, заморожування активів також має бути скасоване. Водночас, це не означає невідкладного зняття арешту з активів братів Клюєвих. Юридично Суд ЄС скасував лише той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року, в той час як санкції 2015-2016 року діють і досі.

Нагадаємо, Європейський союз 5 жовтня прийняв рішення про продовження санкцій проти депутата Серія Клюєва до 6 березня 2016 року.