НОВИНИ

Віктор Шишкін: Будь-які зміни до Конституції України дають карт-бланш Путіну

За словами екс-судді КС, обговорення суті, будь-яких пропозицій щодо змін в Основний закон – це намагання влади відволікти народ від сьогоднішніх проблем.

Сьогодні жодні зміни до Конституції, навіть найпозитивніші, уявімо, що всі вони суперпозитивні, все одно не можуть відбутися, адже в такий спосіб ми даємо карт-бланш Путіну. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю «Тижню» висловив колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін.

«Якщо ми внесемо зміни щодо депутатської недоторканності та суддівського імунітету, а завтра відмовимо Путіну в конституційних змінах, а п. 18 так званої децентралізації — суто путінський, агресивно юридичний напад на Україну, то нам скажуть: а чому ви цю конституційну зміну провели, а цю ні. Дамба мусить бути без тріщин. Вона не повинна бути прорвана», — сказав він.

За його словами, обговорення суті, будь-яких пропозицій щодо змін в Основний закон – це намагання влади відволікти народ від сьогоднішніх проблем.

«А проблеми в нас дві. Жодних реформ — і Конституція тут ні при чому, їх можна проводити й на базі старої редакції — та наявність війни. Вона є і фактично, і юридично, хоча й не оголошена. У Конституції прописані два терміни: введення воєнного стану й наявність умов воєнного стану» — пояснив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.