НОВИНИ

Терористи в Мінську озвучили свої фантазії щодо реформи Конституції України

Представники "ДНР" хотіли, щоб на конституційному рівні була закріплена квота "ДНР" у Верховній Раді.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі присутні на ньому представники "ДНР" висунули власні умови реформи Конституції України, які були відхилені. Про це повідомив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої групи Роман Безсмертний.

"Українська сторона ці пропозиції відхилила", - сказав Безсмертний. Він підтвердив, що представники "ДНР" хотіли, щоб на конституційному рівні була закріплена квота "ДНР" у Верховній Раді України, щоб вони мали право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення в області зовнішньої політики.

Крім цього, "ДНР" хоче повної амністії всіх, хто бере участь у конфлікті, включаючи "звільнення з полону військовослужбовців "ДНР" і оперативників заарештованих в Одесі, Харкові, Києві та інших містах".

Також "ДНР" бажає, щоб "регіон Донбас" здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) та культурну (захист російської мови) автономію.

У пред'явлених "ДНР" ініціативах до реформування Основного закону України також значиться, що вони вимагають собі надання права самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ "без узгодження з київською владою".

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко перерахував умови прийняття змін до Конституції щодо децентралізації.

Тим часом, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив за проведення референдуму щодо внесення змін до Конституції України.

Крім того, як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, народні депутати з фракції "Народний фронт" згодні голосувати за зміни до Конституції України тільки після проведення референдуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.