НОВИНИ

Міністр звинуватив компанію Ахметова у стимулюванні протестів шахтарів

На думку Володимира Демчишина, компанія ДТЕК причетна до шахтарських страйків у Західній Україні.

Страйки шахтарів у західних областях необхідні ДТЕК Ріната Ахметова для зриву постачання вугілля для компанії Західенерго. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин 27 січня у Києві.

«У першу чергу, все це відбувається в західному регіоні – Львів, Волинь, звідки ми поставляємо вугілля Західенерго. Знову-таки, мій «улюблений» ДТЕК: вони не хочуть, щоб ми їм поставляли це вугілля, тому різними способами стимулюють людей атакувати мене, виходити на вулицю і не працювати. Чи не видобувати вугілля, яке я міг би продати Західенерго», – сказав він.

Міністр додав, що державні шахти у 2015 році відвантажили Західенерго (належить ДТЕК – Ред.) 100 тис. т вугілля, але не отримали від енергохолдингу оплати.

«У цьому році знову відвантажили близько 80 тис. т. Вони також не заплатили», – наголосив Демчишин.

За його словами, у 2016 році з держбюджету виділено 500 млн грн, що дозволить погасити заборгованість перед шахтарями по заробітній платі.

«За січень ми отримали 50 млн грн, за лютий нам пропонують 180 млн грн. Нам цього достатньо, щоб закрити борги... Досить імовірно, що їх отримаємо 1-2 лютого. Але деякі займають принципову позицію: нам це не підходить. Незалежно від того, видобувають вони вугілля або не видобувають, виконують план або не виконують. Вони кажуть: нам це не підходить, платіть вже бабки», – сказав Демчишин.

На думку міністра, таку позицію можна пояснити лише політичними мотивами і бажанням «розгойдати» ситуацію.

Як повідомлялося, на початку січня працівники кількох шахт ДП «Львіввугілля» припинили роботу та розпочали страйк через накопичені борги по зарплаті. Прокуратура Львівської області почала досудове розслідування за фактом невиплати шахтарям 70 млн грн зарплати на підприємстві. 22 січня у компанії заявили, що розрахувалися з шахтарями.

Нагадаємо, в квітні шахти ДП «Львіввугілля» через борги по зарплаті вже зупиняли роботу. Також нагадаємо, у квітні відбулися великі мітинги шахтарів у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.