НОВИНИ

У Міненерговугілля анонсували проведення тристоронніх газових переговорів

Мова йтиме про поставки газу на другий квартал 2016 року.

Україна планує до кінця березня провести переговори з Російською Федерацією з газових питань, однак формат зустрічі буде передбачати участь Євросоюзу. Про це повідомив після закінчення засідання уряду міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

«До кінця березня», - сказав Демчишин, відповідаючи на запитання про формат домовленостей щодо поставок газу на другий квартал 2016 року.

При цьому Демчишин підкреслив, що газ - не єдина тема переговорів.

«Переговори будуть. Але у нас є багато питань - транзит, передача газу на західному і східному кордонах, є попит на нашу трубу, з ядерного палива, багато питань. Але у тристоронньому форматі», - наголосив міністр.

Нагадаємо, останні тристоронні переговори між Росією, Україною та Єврокомісією щодо умов постачань російського газу в Україну відбувалися у вересні минулого року.

20 січня Демчишин повідомив, що закупівля Україною російського газу у зв'язку з холодами в січні малоймовірна. За словами Демчишина, питання про необхідність закупівлі додаткових обсягів газу з РФ залежить від того, який обсяг газу можна підняти з українських підземних сховищ.

Як відомо, 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.